четвер, 28 квітня 2016 р.

28/04/2016 Цікавинки дня

Хоч сьогодні і пізненько почали, але досить багато встигли.
Діти доробляли баночки - хтось вирізав з пластикових пляшок та металевих баночок, хтось робив дренажні дірочки (чергувалися):
Посадили перші рослинки з насіння (кріп та крес-салат):
Підписали, поставили на віконце, полили. Чекають сходів.
Для розвитку мислення та поглиблення розуміння математики розпакували коробку з паличками Кюізенера. Рахували довжину мобільного, олівця, коробки, столу, використовуючи різні методи. Складали своє ім'я з паличок та рахували периметр імені.
На обід вчилися готувати макарони, вчилися різати овочі на зелений салат:
 
Хлопцям було дуже цікаво кришити капусту, зелень:
Додавання горошку покращує смакові якості свіжих овочів.
Дуже смачний обід вийшов.
Поки готувались макарони зіграли партію Лото англійською.
Артем сьогодні вирішив вже поспілкуватися з нами англійською. Головне, що говорить. Практика, практика і ще раз практика зроблять розмови невимушеними.
Купили фарбу в балончику для фарбування горщиків під зелень, гадаю, малим сподобається цей процес.
Наступна зустріч майже через тиждень, адже вихідні та хто куди збирається. Ілля вже чекає.

середа, 27 квітня 2016 р.

27/04/2016 Цікавинки дня


Почали читати книгу "Мурахи не здаються". Обговорювали прочитане: як живуть, що їдять, де зимують, як розмножуються ці маленькі комахи. Писали вільні роздуми на тему "Якби я був сильний, як мураха..."

понеділок, 25 квітня 2016 р.

25/04/2016 Цікавинки дня

Досліджували, що таке бізнес, як ним займаються, для чого. Шукали варіанти бізнесу, яким зможуть займатися хлопці. Почали з 2-х: вирощування рослин та орігамі. Подумали над їх ціллю заробляння грошей, обговорили потреби обраних варіантів, бюджет, приблизний прогноз часовий, витрати, вартість продукту, прибуток, розподіл інвестицій між кількома продуктами.
Кулінари вчилися готувати рис. Поки він варився, зіграли партію в Каркасон.
По обіді на вулиці грали у Лото англійською - повторення конструкцій have got, want to, give me.

середа, 20 квітня 2016 р.

Чому, де, як, навіщо?

"Невже не можна дитину віддати до звичайної школи?" - питання, яке задають мені люди старшого віку, "розуміємо, що у школах не завжди дитині добре" - реагують батьки сучасних школярів.
Чому ж вирішила дитину навчати самостійно?
Тут поєдналось багато причин, але головна з них, напевно, при неврологічному стані сина йому протипоказані великі емоційні навантаження, які будуть присутні в звичайній школі. Простими словами - у нього заїкування, і щоб перейти на плавну мову, потрібно бути спокійним. При цьому, Ілля розвинений фізично та розумово, любить спілкуватися з іншими дітьми, приймати/відвідувати гостей, мандрівки, Лего. За 3 роки альтернативного навчання побачила, як чадо вчиться, сприймає інформацію, чим цікавиться, а на чому можна не акцентувати увагу. Зрозуміла, що академічне навчання потрібне самостійне (у сина це виходить), а у групах з іншими дітьми займатись творчістю, спортом та різними проектами.
Ілля проходив у школу Dixie весь перший клас, потім було 2 місяці самостійного навчання, закінчував 2-й клас у школі Світограй. В 3-му класі до кінця січня вчився у Світограї, кілька тижнів дома, частину лютого та березень з іншими хоумскулерами зустрічались, де батьки самостійно організовували навчання. Саме тоді відчула, що я можу, побачила, що це реально і вирішила з іншими мамами організувати свій варіант Беркошко, адже саме їх варіант школи мені був найближче до душі ще з першого класу малого. Шукали приміщення і ось знайшли варіант, який підходить дітям та поки-що 2-м мамам. Сподіваюсь, до нас приєднаються ще охочі, адже ми відкриті і хочемо бачити у себе більше дітей.

На сьогодні наша школа географічно знаходиться у Гостомелі (на карті), це близько до Ірпеня (район військового госпіталю) та Бучі (Лісова Буча), ми ходимо туди пішки з Ірпеня. Маємо 3 кімнати (одна з яких швидше підсобне приміщення), кухню з плитою, туалет, ванну. Та величенький заасфальтований двір з виходом до соснового лісу. Неподалік озеро, луг, дитячий майданчик.

Чим плануємо займатися? Значення слова "школа" більш широке, ніж звично використовуємо. Як підказує Вікіпедія, Шко́ла - від грец. σχολή — «відпочинок», пізніше «ті, кого повчають», тому у нашій школі діти будуть вчитися тому, що вони самі хочуть, батьки-вчителі будуть наставниками. З попереднього опитування маємо:
  • бігання на вулиці (спорт);
  • куховарство (будемо готувати обід);
  • фізично-хімічні досліди;
  • досліди природи (природознавство);
  • бізнес (спробуємо кілька видів заробляння грошей, побачимо, що з цього піде);
  • настільні ігри, Лего (спробуємо вивчати на їх основі математику);
Ще було запропоновано дорослими та підтримано дітьми:
  • походи в кінотеатр з обговорюванням, описом;
  • читання цікавих книг з обговорюванням, придумуванням, письмом.
  • англійські фузкульт/співочі перерви, ігри.
Зустрічі хочемо проводити 3 рази на тиждень. Інші 2 дні - для роботи дітей над матеріалом для здачі, написання контрольних та інших видів атестування у школах, де офіційно навчаються наші діти.
 
Скільки коштує? Кошторис ще підбивається. Проект не є комерційним, витрати на оренду+утримання приміщення та витратні матеріали складають вартість. Сподіваюсь, цього місяця "вийдемо" в 3,5-4тис. грн. за дитину. Як буде нас більше, то й вартість для кожного зменшиться.

понеділок, 18 квітня 2016 р.

18/04/2016 Природа, куховарство, досліди

Вже певний період шукали приміщення під свій проект. Хотілось окремий будинок, але знайшли офіс з величеньким двором.
І сьогодні вирішили юридичні питання та почали обживатися.
Запланували 3 активності: природознавство з посадкою м'яти, куховарство з приготуванням обіду з гречки з сиром, дослід з гасінням соди.