пʼятниця, 30 грудня 2016 р.

Тиждень 17 (26/12). Цікавинки дня

На цьому тижні зустрічались лише один раз, адже хвороба Іллі завадила походу до школи. Але цей один раз був більш насиченим, адже мали ще одного учня. Ростік навчається у 2-му класі, це друг Іллі, який зараз на канікулах вирішив приєднатися.
Розпочали з фізкультури - рух столів з однієї кімнати у іншу, адже не вистачало зручного робочого місця для кожного учня.
Поговорили про правила школи, адже не всі з ними ще знайомі. Читали правило, пояснювали, приклади розповідали.

понеділок, 26 грудня 2016 р.

Тиждень 16 (19, 21/12). Цікавинки дня

Тиждень був насичений подіями.

Понеділок

Почали з програмування БіБіСі. Цей чудо-робот, який тільки й вміє пищати, але ж варто навчити його розмовляти англійською. Продовжували дописувати алгоритми для створення множини, якщо на вході однина. Та почали писати правила для утворення присвійної форми (не люди та не тварини).


Читали про Lownu, яка вже придумала, як врятувати небо від дірок - потрібно зробити кола. Згадували рахування англійською, усвідомлення англійських чисел.

неділя, 18 грудня 2016 р.

Тиждень 15 (12, 14/12). Цікавинки дня

Понеділок

Англійська - перевірка робіт показує, що тема засвоєна десь на 60-70%. Будемо ще додатково проходити. Так, закріплення матеріалу важливе, але якщо розумієш, що закріплювати. Якщо ж пишуть бездумно (вже коли перевіряємо, самі розуміють, що не так має бути), то розумієш, що той спосіб подачі інформації був не дуже ефективний. Завдання - придумати, що ж робити?
Ілля час від часу малює чоловічків. Трішки подивились, які пропорції має доросла людина. А які дитина.

субота, 17 грудня 2016 р.

Тиждень 14 (9/12). Цікавинки дня

Шкода, що хвороби переривають процес навчання, але все ж знову почали зустрічі.
Темою дня стало спілкування - хлопці не могли наговоритися. Постійно щось обговорювали.
З англійської мови додому були завдання з контрольної (по робочому зошиті, підсумок розділу). Хлопці дома її зробили, але за 2 дома трохи забули теми і пояснити, чому саме так зроблено, було важкувато. Одне з завдань було розставити у правильному порядку слова. Більш прості речення пішли усно, те, що складніше - писали на листочках та складали з них речення.

неділя, 27 листопада 2016 р.

Тиждень 13 (21, 23/11). Цікавинки дня

Діти хочуть йти до школи. Роблять  домашні завдання з бажанням. До цього року син дуже чутливо відносився до домашніх завдань, не хотів їх і все. У 2-му класі, коли він відвідував домашню школу у Ворзелі, вчитель задавала домашні завдання, які він робив у школі ж, лише після обіду (під час тихої години). Але ця назва "домашні завдання" кілька тижнів приносила додому сум. І в школу він через це не хотів ходити. Вирішилось, що цю роботу називати не домашньою, а самостійною.
Коли ж я запропонувала англійську робити дома, а у школі лише разом перевіряти, то невеличкі вагання у дітей були. Та через одну зустріч обоє побачили ефективність цього методу, адже кожен робить зі своєю швидкістю, теорію розбираємо разом, усні завдання робимо разом і більше часу у школі залишається на інші цікаві справи.
Меню стає більш різноманітним - додаємо випічку, власного приготування. Спроба №1 - шоколадний кекс. Терти шоколад не просто, зате після тертя дуууже смачно.
 Ілля ж вчився збивати інгрідієнти та був головним у розмішуванні.

субота, 19 листопада 2016 р.

Тиждень 12 (14, 18/11). Цікавинки дня

А до нас прийшла зима! Хлопці у захваті від чистенького та рівненького снігу, по якому можна бігати, валятися, ліпити. Мали трохи часу побавитись до занять, чим і скористалися.
У англійській продовжували присвоювати речі. Розбирали, як читаються ці закінчення, форми присвійних прикметників та присвійних займенники, де які використовуються. Згадали загальновживані фрази: "What is your name?", "What is its name?"/

понеділок, 14 листопада 2016 р.

Тиждень 11 (8, 9, 11/11). Цікавинки дня

Нові тиждень, нові заняття. Хоч і почали з того, що вже давно є початком наших зустрічей - англійська. Завершували have got та can. Перевірили домашнє завдання, будували речення, робили невеличкі діалоги. Хлопці навчилися/пригадали, як ввічливо просити щось подати, тепер просимо свої бажання іноземною.

Ще маємо таку табличку, яка нагадує, як будується Simple (ще у 2-му класі тато Іллі намалював для візуалізації створення речень з to be, to have got, can, та іншими дієсловами).
Котик має ім'я. І з різними людьми живе різний котик / собачка / курка з курчатком (кожен зі своїм ім'ям). У розповідному реченні спочатку розповідається про людину, потім про його тваринку. У заперечному так само, але з'являється ураган - not. У питальному тваринка з людиною міняються місцями.
А ще людина любить отримувати подарунки, вони можуть бути у простій коробці, а можуть бути у коробці з бантиком (-s у кінці дієслова). Кожен з людей отримує свій подарунок. Заперечення та питання формуються із кулькою з або без бантику (який з коробки переходить на кульку).

понеділок, 7 листопада 2016 р.

Тиждень 10 (31/10, 2/11). Цікавинки дня

Всі учні Школи допитливих почали атестуватися у одному закладі, отже, вимоги до знань однакові. Тепер треба звести знання по різних предметах до одного знаменника та продовжувати розвивати допитливість до світу разом з академічними знаннями та навичками.

пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

Тиждень 9 (24, 26/10). Цікавинки дня

Зустріч почали з планування тижня, оскільки попереднього дня не встигли це зробити, лише проговорили, що будемо готувати. А ще цього тижня чекали у середу гостей, то й це дійство враховували.

пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.

Тиждень 8 (17, 19/10). Цікавинки дня

У середу (26/10/2016) після обіду (з 13:00) запрошуємо до себе гостей - приходьте, буде весело.
Реєстрація за тел. 066-7-607-207, або у приватні повідомлення на адресу curious.school.ua@gmail.com

Цей тиждень у Артема був навчальним у звичайній школі (сподіваюсь, це останній), то ж зустрічі були не на повний день, а лише після обіду.
Хоч по графіку понеділка була англійська, але після обіду мозок працює у іншому темпі, то ж, вирішили її викреслити із задач. То ж почали з "Як це працює. СУ-26М".

субота, 15 жовтня 2016 р.

Тиждень 7 (12, 13/10). Цікавинки дня

Цього тижня графік змістився на ср та чт.
Почали, як завжди з English. Трохи теорії про означені та неозначені артиклі, де пишуться означені артиклі, де ніякий артикль не ставиться. Невеличка вправа письмова. Та потім грали у лото, вже усвідомлено використовуючи a/an та the.

неділя, 2 жовтня 2016 р.

Тиждень 6 (4, 5/10). Цікавинки дня

Тиждень гадали починати, як звично у понеділок, але за медичними показами вчилися у вівторок та середу. І це було чудово, що займалися у вівторок, адже погода була тепла і частину занять винесли на вулицю.
Англійська - по розкладу. To be or not to be - і у різних формах теперішнього часу.

Тиждень 5 (26, 28/09). Цікавинки дня

Попереднього календарного тижня хвороби трохи підкосили ряди і ніхто до школи не пішов. Розважалися та повторювали досвід дома.
Цього ж тижня понеділкову зустріч розпочали з англійської. Знову згадували злічувані та незлічувані іменники: писали список покупок, робили з незлічувальних - злічувальні за допомогою мір - 2 склянки молока, упаковка макарон, 3 кілограми м'яса, 2 плитки шоколаду...

субота, 17 вересня 2016 р.

Тиждень 4 (12, 14/09). Цікавинки дня

У суботу хлопці мали спільну поїздку у Коростень (на фестиваль дерунів) та Малин. Трохи пофестивалили
 та погуляли у парку та біля річки Ірша у Малині
Кидання камінчиків у воду - улюблене заняття.

Понеділок - знову до школи.

субота, 10 вересня 2016 р.

Тиждень 3 (5, 7/09). Цікавинки дня

Мали повноцінний робочий тиждень. Зараз зустрічаємось у понеділок та середу з 10:30 до 17-17:30.
Оскільки наша школа зроблена для задоволення та підтримання цікавості до навчання та розвитку дітей, то з ними і розмовляли про те, що будемо тут робити, як вони собі бачать школу. Ми мали таку розмови весною, а зараз лише пригадали та уточнили. Домовились, що кожного тижня будемо писати плани на тиждень, щоб дорослі могли підготуватися (до дослідів, перегляду відео), закупити потрібні матеріали (на куховарство, майстерки), взяти інвентар (поки у школа працює з 2-ма дітками, то певні інструменти/кухонне приладдя носимо з дому у школу та назад).

пʼятниця, 9 вересня 2016 р.

Тиждень 2 (31/09, 3-4/09). Цікавинки дня

Тиждень видався вільним. Артем покращував своє здоров'я, то ж Ілля дома планував навчання та кілька разів заглянули у школу. В один з днів дофарбували стіл та лавки, в інший складали речі в приміщенні. Також з Іллею займалися розміщенням оголошень про школу по району.
У суботу мали день відкритих дверей. Самі в цей час грали в настільну гру - Квиток на потяг. Північні країни - розвиток логіки, просторового мислення, побудова стратегій. Мали одного гостя, який побачив нашу рекламу біля під'їзду - розміщення листівок працює :)
У неділю в приміщенні школи було свято: Ілля запрошував своїх друзів на Маленький день народження, саме в цей день він мав 9 років та 1 місяць. У дітей був лего-квест - шукали детальки та інструкції Лего, а потім його складали.
ДН. На комп'ютері завдання, там же вводити паролі до завдань, щоб отримувати нові:

субота, 27 серпня 2016 р.

Тиждень 1 (22, 27/08). Цікавинки дня

Школярі повернулися з канікул. Загалом, кожен відпочивав у своєму режимі, але й мали один спільний табір під Львовом, де прожили тиждень разом.

пʼятниця, 27 травня 2016 р.

25-26/05 Цікавинки дня

Після певної перерви знову зібралися, щоб продовжити досліди.
Рослинки майже всі живуть: один з п'яти листочків фіалки згнив, 2 листочки пожовкли, інші 2 почуваються більш-менш нормально; крес-салат та кріп витягнулися та пожовтіли - потрібно було частіше поливати; полунички вже величенькі, через тиждень-два можна буде ласувати першими ягодами.

четвер, 28 квітня 2016 р.

28/04/2016 Цікавинки дня

Хоч сьогодні і пізненько почали, але досить багато встигли.
Діти доробляли баночки - хтось вирізав з пластикових пляшок та металевих баночок, хтось робив дренажні дірочки (чергувалися):
Посадили перші рослинки з насіння (кріп та крес-салат):
Підписали, поставили на віконце, полили. Чекають сходів.
Для розвитку мислення та поглиблення розуміння математики розпакували коробку з паличками Кюізенера. Рахували довжину мобільного, олівця, коробки, столу, використовуючи різні методи. Складали своє ім'я з паличок та рахували периметр імені.
На обід вчилися готувати макарони, вчилися різати овочі на зелений салат:
 
Хлопцям було дуже цікаво кришити капусту, зелень:
Додавання горошку покращує смакові якості свіжих овочів.
Дуже смачний обід вийшов.
Поки готувались макарони зіграли партію Лото англійською.
Артем сьогодні вирішив вже поспілкуватися з нами англійською. Головне, що говорить. Практика, практика і ще раз практика зроблять розмови невимушеними.
Купили фарбу в балончику для фарбування горщиків під зелень, гадаю, малим сподобається цей процес.
Наступна зустріч майже через тиждень, адже вихідні та хто куди збирається. Ілля вже чекає.

середа, 27 квітня 2016 р.

27/04/2016 Цікавинки дня


Почали читати книгу "Мурахи не здаються". Обговорювали прочитане: як живуть, що їдять, де зимують, як розмножуються ці маленькі комахи. Писали вільні роздуми на тему "Якби я був сильний, як мураха..."

понеділок, 25 квітня 2016 р.

25/04/2016 Цікавинки дня

Досліджували, що таке бізнес, як ним займаються, для чого. Шукали варіанти бізнесу, яким зможуть займатися хлопці. Почали з 2-х: вирощування рослин та орігамі. Подумали над їх ціллю заробляння грошей, обговорили потреби обраних варіантів, бюджет, приблизний прогноз часовий, витрати, вартість продукту, прибуток, розподіл інвестицій між кількома продуктами.
Кулінари вчилися готувати рис. Поки він варився, зіграли партію в Каркасон.
По обіді на вулиці грали у Лото англійською - повторення конструкцій have got, want to, give me.

середа, 20 квітня 2016 р.

Чому, де, як, навіщо?

"Невже не можна дитину віддати до звичайної школи?" - питання, яке задають мені люди старшого віку, "розуміємо, що у школах не завжди дитині добре" - реагують батьки сучасних школярів.
Чому ж вирішила дитину навчати самостійно?
Тут поєдналось багато причин, але головна з них, напевно, при неврологічному стані сина йому протипоказані великі емоційні навантаження, які будуть присутні в звичайній школі. Простими словами - у нього заїкування, і щоб перейти на плавну мову, потрібно бути спокійним. При цьому, Ілля розвинений фізично та розумово, любить спілкуватися з іншими дітьми, приймати/відвідувати гостей, мандрівки, Лего. За 3 роки альтернативного навчання побачила, як чадо вчиться, сприймає інформацію, чим цікавиться, а на чому можна не акцентувати увагу. Зрозуміла, що академічне навчання потрібне самостійне (у сина це виходить), а у групах з іншими дітьми займатись творчістю, спортом та різними проектами.
Ілля проходив у школу Dixie весь перший клас, потім було 2 місяці самостійного навчання, закінчував 2-й клас у школі Світограй. В 3-му класі до кінця січня вчився у Світограї, кілька тижнів дома, частину лютого та березень з іншими хоумскулерами зустрічались, де батьки самостійно організовували навчання. Саме тоді відчула, що я можу, побачила, що це реально і вирішила з іншими мамами організувати свій варіант Беркошко, адже саме їх варіант школи мені був найближче до душі ще з першого класу малого. Шукали приміщення і ось знайшли варіант, який підходить дітям та поки-що 2-м мамам. Сподіваюсь, до нас приєднаються ще охочі, адже ми відкриті і хочемо бачити у себе більше дітей.

На сьогодні наша школа географічно знаходиться у Гостомелі (на карті), це близько до Ірпеня (район військового госпіталю) та Бучі (Лісова Буча), ми ходимо туди пішки з Ірпеня. Маємо 3 кімнати (одна з яких швидше підсобне приміщення), кухню з плитою, туалет, ванну. Та величенький заасфальтований двір з виходом до соснового лісу. Неподалік озеро, луг, дитячий майданчик.

Чим плануємо займатися? Значення слова "школа" більш широке, ніж звично використовуємо. Як підказує Вікіпедія, Шко́ла - від грец. σχολή — «відпочинок», пізніше «ті, кого повчають», тому у нашій школі діти будуть вчитися тому, що вони самі хочуть, батьки-вчителі будуть наставниками. З попереднього опитування маємо:
  • бігання на вулиці (спорт);
  • куховарство (будемо готувати обід);
  • фізично-хімічні досліди;
  • досліди природи (природознавство);
  • бізнес (спробуємо кілька видів заробляння грошей, побачимо, що з цього піде);
  • настільні ігри, Лего (спробуємо вивчати на їх основі математику);
Ще було запропоновано дорослими та підтримано дітьми:
  • походи в кінотеатр з обговорюванням, описом;
  • читання цікавих книг з обговорюванням, придумуванням, письмом.
  • англійські фузкульт/співочі перерви, ігри.
Зустрічі хочемо проводити 3 рази на тиждень. Інші 2 дні - для роботи дітей над матеріалом для здачі, написання контрольних та інших видів атестування у школах, де офіційно навчаються наші діти.
 
Скільки коштує? Кошторис ще підбивається. Проект не є комерційним, витрати на оренду+утримання приміщення та витратні матеріали складають вартість. Сподіваюсь, цього місяця "вийдемо" в 3,5-4тис. грн. за дитину. Як буде нас більше, то й вартість для кожного зменшиться.

понеділок, 18 квітня 2016 р.

18/04/2016 Природа, куховарство, досліди

Вже певний період шукали приміщення під свій проект. Хотілось окремий будинок, але знайшли офіс з величеньким двором.
І сьогодні вирішили юридичні питання та почали обживатися.
Запланували 3 активності: природознавство з посадкою м'яти, куховарство з приготуванням обіду з гречки з сиром, дослід з гасінням соди.